Související zápasy

RUDÝ DRAČICE MLADÝCH NADĚJÍ TÝN NAD VLTAVOU

Bronzová placka ze Slovenska je doma

Naše děvčata se 17. - 20. 8. 2023 zúčastnila slovenského turnaje SLOVAK FLOORBALL CUP.

Ženy na úvod turnaje čekal pro ně neznámý celek Heineberg AIK ladies. Již po osmi minutách Dračice vedly 3:0 a svou hrou soupeřky doslova přehrávaly. Skóre se vyšplhalo na konečných 8:0 pro nás. Následující den na hráčky čekaly další dva týmy a to v podobě Snipers Bratislava a Phoenix Fireball SE. S prvním z nich si ženy poradily nádherným výsledkem 6:0, kdy opět soupeři neposkytly mnoho šancí skórovat. Poslední zápas v tabulce vygradoval s maďarským soupeřem. Zodpovědným bráněním a velmi dobrým rozebíráním hráček nás Phoenix Fireball SE překvapil a nakonec i porazil těsným výsledkem 2:3. Nutno dodat, že tento zápas byl z naší strany opravdu smolným, i přes jednu prohru se ženy umístily na prvním místě tabulky, a tím si zajistily automatický postup do čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále narazily Dračice na slovenský tým FTC Fil'akovo. Po správné florbalové přestřelce a pár chybách na obou stranách, ženy nakonec urvaly výsledek 5:4, a tudíž je čekalo zasloužené semifinále. Soupeřkám jim nebyl nikdo jiný, než-li vítězky slovenské extraligy, FBK Harvard Partizánske. Děvčata dlouho s nejlepším týmem Slovenska držela krok. Když ve 37. minutě došlo z našeho pohledu k vyrovnání, finále už bylo cítit za dveřmi. Bohužel pro nás, slovenský celek přitvrdil ve hře a přidal ještě další dva góly, na které už Dračice nedokázaly odpovědět. Po těsné prohře 2:4 holky čekal boj o 3. místo, tedy bronzové placky. Po pořádném týmovém nabuzení šly ženy do akce proti loňskému vítězi turnaje, a to proti FRAM Ladies Team. Ačkoli výsledek byl jednoznačný 2:0, na hřišti to tak jednoznačné nebylo. Holky musely posledních pár minut čelit přesilovce 6 na 4 a doslova ubránily neubránitelné!

Po zásluze celého týmu Dračice skončily na nádherném 3. místě. Nutno také podotknout, že jedna z našich žen, Tereza Bočková, se umístila v sestavě All Stars Teamu jako nejproduktivnější hráčka turnaje. Holkám srdečně gratulujeme, protože si neodváží jen medaile a pohár, ale především společné zážitky a chvíle, které je jako tým velmi spojily. Nyní se jíž na Vás těšíme v 1. lize žen